Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Acai Berry - Bobule, ktoré vás prekvapia

V posledných rokoch si táto rastlina získala celosvetový význam, má dobrý vplyv na posilnenie imunity, vedie k zvýšeniu psychickej aj fyzickej aktivity a ženy určite poteší, že rastlina obsahuje antioxidanty, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu.

Acai berry je v Amazónii jednou z najkonzumovanějších plodov, tvoria veľkú časť ich stravy. Plody palmi konzumujú aj v podobe šťavy. Domorodci z acai pripravujú silnú, tmavo purpurovú šťavu, ktorú získajú pri vylúhovaní zrelých plodov. Táto šťava im potom pomáha pri liečbe žltačky, črevných ochorení a chudokrvnosti. Acai však prekročila hranice Amazónie a teraz je súčasťou nielen diétnych tabliet, ale vyskytuje sa aj v rôznych zmesí šťavy, zmrzliny, dreni alebo sýtených nápojov. Používa sa aj do kozmetických výrobkov.

Plody Acai berry však neslúžia iba ako dochucovadlo, ale má aj blahodarné účinky na ľudské telo. Acai obsahuje viac ako dvojnásobok antioxidantov než čučoriedky a 30x viac antokyanínu (typické purpurové farbivo) ako červené víno​​. O tomto ovocí sa hovorí ako o jednom z najkomplexnejších prírodných plodov na svete. Má vysoké hodnoty vlákniny (40%) a antioxidantov. Jeden z najvýznamnejších antioxidantov obsiahnutým v Acai je flavonoid, ktorý chráni bunky ľudského organizmu. Plody obsahujú mnoho prospešných vitamínov - vitamín A1, B1, B2, B3 a C a ďalej tiež minerálne látky ako sú mangán, horčík, vápnik, železo a draslík, ktorý je najhodnotnejším minerálom v Acai. Bielkoviny majú podobnú hodnotu ako má vajce. Vzhľadom k obsahovaným látkam zlepšuje Acai tvorbu červených krviniek, pretože kladne pôsobia na biosyntézu hemoglobínu. Acai tiež znižuje a stabilizuje krvný tlak.

K príprave nápoja stačia dve lyžičky prášku Acai rozmiešať vo vode a vypiť na lačno. Najvhodnejšie je tento nápoj piť 3x denne pred jedlom a po dobu aspoň desiatich dní. Optimálna doba konzumovania Acai je 21 dní. Sušené Acai - prášok z tejto rastliny je možné zakúpiť tu!