Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Acai Berry - bobule, ktoré ťa prekvapia

V posledných rokoch si táto rastlina získala celosvetový význam, má dobrý vplyv na posilnenie imunity, vedie k zvýšeniu psychickej aj fyzickej aktivity a najmä ženy určite poteší, že rastlina obsahuje antioxidanty, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu.

Kde všade sa acai vyskytuje?

Acai berry je v Amazónii jedným z najkonzumovanejších plodov, tvorí veľkú časť ich stravy. Plody palmy konzumujú aj v podobe šťavy. Domorodci z acai pripravujú silnú, tmavo purpurovú šťavu, ktorú získajú pri vylúhovaní zrelých plodov. Táto šťava im potom pomáha pri liečbe žltačky, črevných ochorení a chudokrvnosti. Acai však prekročila hranice Amazónie a teraz je súčasťou nielen diétnych tabliet, ale vyskytuje sa aj v rôznych šťavách, zmrzlinách, dreniach alebo sýtených nápojoch. Používa sa aj do kozmetických výrobkov.

Jeden z najkomplexnejších plodov na svete

Plody Acai berry však neslúžia iba ako prísada, ale najmä ako komplexná superpotravina. Acai obsahuje viac ako dvojnásobok antioxidantov než čučoriedky a 30x viac antokyanínu (typické purpurové farbivo) ako červené víno​​. O tomto ovocí sa hovorí ako o jednom z najkomplexnejších prírodných plodov na svete. Má vysoké hodnoty vlákniny (40%) a antioxidantov. 

Jedným z najvýznamnejších antioxidantov, obsiahnutých v Acai, je flavonoid, ktorý chráni bunky ľudského organizmu. Plody obsahujú mnoho prospešných vitamínov - vitamín A1, B1, B2, B3 a C a ďalej tiež minerálne látky ako sú mangán, horčík, vápnik, železo a draslík, ktorý je najhodnotnejším minerálom v Acai. 

Bielkoviny majú podobnú hodnotu ako vajce. Vzhľadom k obsahovaným látkam zlepšuje Acai tvorbu červených krviniek, pretože kladne pôsobia na biosyntézu hemoglobínu. Acai tiež znižuje a stabilizuje krvný tlak.

Stačia len 2 lyžičky

K príprave nápoja stačia dve lyžičky prášku Acai rozmiešať vo vode a vypiť na lačno. Najvhodnejšie je tento nápoj piť 3x denne pred jedlom a po dobu aspoň desiatich dní. Optimálna doba konzumovania Acai je 21 dní. Sušené Acai - prášok z tejto rastliny môžeš zakúpiť tu!

 
50,00
bez DPH41,67 €
 
50,00
bez DPH41,67 €